ВАЖНИ СПОРТ

Димитров загуби 3 позиции, рекордно класиране за Кузманов и Андреев

В публикуваните днес световни ранглисти на тенисистите Григор Димитров отстъпи три места, Димитър Кузманов и Адриан Андреев записаха лични рекорди, а Цветана Пиронкова се изкачи с една позиция.

Димитров, който вчера навърши 30 години, е вече №20 в класацията на АТР. Тази седмица той ще участва на турнира на клей в Женева. Григор е четвърти в схемата, където водач е Роджър Федерер, и ще започне от втория кръг. В сряда или четвъртък българинът ще се изправи срещу испанеца Фернандо Вердаско или още неизвестен играч от квалификациите.

Кузманов изкачи две места и вече е 237-и. Андреев пък прескочи 11 позиции, благодарение на финала в Анталия по-миналата седмица, и е на върховата 364-а позиция.

На върха няма промени. Води Новак Джокович, следван от Даниил Медведев и спечелилият снощи десета титла в Рим Рафаел Надал.

При жените Цветана Пиронкова е вече №113. Тази седмица 33-годишната пловдивчанка почива и ще се готви за започващите следващата седмица квалификации за „Ролан Гарос“.

Виктория Томова е 123-а. Вчера тя отпадна във финалния кръг на пресявките на WTA 250 турнира в Белград. Софиянката също ще участва със сигурност в квалификациите в Париж.

В топ 500 на ранглистата от българските тенисистки са още Изабелла Шиникова (№216), Елица Костова (№233), Гергана Топалова (№468) и Джулия Терзийска (№483).

В класацията води Ашли Барти, следвана от Наоми Осака и Симона Халеп. Шампионката от Рим Ига Швьонтек прескочи шест места и е на рекордната за нея девета позиция.

Източник: БНР

Подобни публикации

Мирослав Ангелов поведе на рали България

Димитър

1147 са новите случаи на коронавирус. Инфекцията отне 11 живота за ден

Димитър

МВР проверява дали са изчезнали пари, предназначени за детска болница

Димитър

Leave a Comment

Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки нашите услуги, Вие се съгласявате с това. Приемам Прочети повече

Privacy & Cookies Policy