БЪЛГАРИЯ ПОЛИТИКА

Корнелия Нинова: Няма да подкрепим правителство на ГЕРБ

На първото заседание на новото Народно събрание лидерът на БСП Корнелия Нинова постави няколко цели пред новия парламент. Сред тях – внасянето на Националния план за възстановяване и устойчивост и мораториум върху сключването на договорите от сегашното правителство.

От парламентарната трибуна Нинова подчерта още:

„Не преговаряме със задкулисието за власт и пари. Не правим никакви скрити договорки. Нито с Борисов за правителство, нито с ДПС за президент. Няма да подкрепим правителство на ГЕРБ, няма да правим голяма коалиция. Бихме подкрепили правителство, предложено от втората сила – „Има такъв народ“, по политики, насочени към разграждане на порочния модел на управление и градеж за България. Ако те не предложат правителство и ако и когато третият мандат бъде връчен на нас, партията ще реши какво да прави“.

Източник: БНР

Подобни публикации

772 са новите случаи на коронавирус

Димитър

Крехкото ротационно управление бе поставено на карта – кои бяха най-важните новини от отминаващата седмица?

Димитър

Мобилни екипи ваксинират срещу Covid-19 във Варна, Добрич и Бургас

Димитър

Leave a Comment

Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки нашите услуги, Вие се съгласявате с това. Приемам Прочети повече

Privacy & Cookies Policy