СВЯТ

Михайло Подоляк: Украинската армия започва контраофанзивa в няколко района

Въоръжените сили на Украйна започват контраофанзива срещу руските сили в „няколко оперативни области“, написа в сряда в „Туитър“ съветникът на украинския президент Михайло Подоляк, предаде Ройтерс.

„Какво се случва в момента: Първо, контраофанзива на Военновъздушните сили на Украйна в няколко оперативни района. Това коренно променя рзположението на страните“, посочва Подоляк, но без да дава повече подробности.

„Второ, руски журналисти започват да напускат телевизионни канали. Трето, лидерите на Руската федерация се опитват да намерят съюзници, чиито войници да бъдат готови да умрат по украинските полета“, написа още Подоляк в „Туитър“.

На този етап агенция Ройтерс не успява да провери коментарите на Подоляк.

Междувременно преговорите между Русия и Украйна трябва да бъдат възобновени по-късно през деня. Михайло Подоляк е един от украинските преговарящи.

Източник: БНР

Подобни публикации

„Билд“: Германия планира отрицателен Covid тест за всички пристигащи със самолет в страната

Димитър

Пендаровски: За танго трябват двама. През последните две години България имаше поредица от провокации към нас

Димитър

Пучдемон: Решението на ООН е шамар в лицето на испанската държава

Димитър

Leave a Comment

Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки нашите услуги, Вие се съгласявате с това. Приемам Прочети повече

Privacy & Cookies Policy