БЪЛГАРИЯ ВАЖНИ ПОЛИТИКА

Правителствена делегация ще бъде приета от папа Франциск

Продължава двудневната си визита в Рим и Ватикана на премиера Кирил Петков и водената от него делегация, които днес ще бъдат приети от папа Франциск.

По традиция българският премиер ще поднесе подарък на главата на Римокатолическата църква – изработена от вълна сцена на Рождество Христово. Автори са деца от социалния център „Рождество Христово“, който е създаден от Католическа апостолическа екзархия – София по инициатива на Папския съвет „Cor Unum“.

Подаръкът е символичен и с благотворителна цел, тъй като правителството ще подкрепи финансово центъра, като му предостави средства за закупуване на учебни помагала ихранителни продукти, както и за организиране на празник на открито за децата.

По-късно премиерът Кирил Петков ще разговаря с италианския си колега Марио Драги, а след това е предвидена и среща с премиера на Северна Македония Димитър Ковачевски, на която се очаква да присъства и външният министър Теодора Генчовска.

Източник: БНР

Подобни публикации

Парламентът обсъжда промени в Изборния кодекс

Димитър

Православната църква празнува Лазарова събота

Димитър

Главният прокурор върна на СГП предложението да поиска имунитета на Делян Добрев

Димитър

Leave a Comment

Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки нашите услуги, Вие се съгласявате с това. Приемам Прочети повече

Privacy & Cookies Policy