СВЯТ

Премахва се прагът, с който влизащите в ЕС стоки на стойност под 150 евро са освободени от мита

Да бъде премахнат прагът, с който в момента влизащите в ЕС стоки на стойност под 150 евро са освободени от мита и от който измамниците се възползват прекомерно.

Това предвижда предложената днес реформа на митническия съюз на ЕС. Тя бе представена от еврокомисаря по икономиката Паоло Джентилони.

В момента за да се избегнат вносните мита, до 65% от пристигащите колети се въвеждат в ЕС със занижена стойност.

Еврокомисар Джентилони съобщи, че в Общността годишно влизат 1 млрд. дребни покупки онлайн, от които 2/3 от Китай.

Предвижда се и създаването на нов митнически орган на Съюза, който ще упражнява надзор върху Център за митнически данни на ЕС.

Предложението на Комисията предвижда през 2028 г. центърът да започне да се използва за пратки, обработвани в рамките на електронната търговия. От 2032 г. той ще се използва за другите вносители на доброволен принцип.

Източник: БНР

Подобни публикации

Киев: 750 млрд. евро ще струва възстановяването на Украйна

Димитър

Хусите обявиха условия за връщане на похитения кораб с българи на борда

Димитър

Ваксината на Оксфорд и „АстраЗенека“ със 70% ефективност срещу Covid-19

Димитър

Leave a Comment

Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки нашите услуги, Вие се съгласявате с това. Приемам Прочети повече

Privacy & Cookies Policy