БЪЛГАРИЯ ВАЖНИ

Тържествена заря във Враца за 146-годишнината от подвига на Ботевата чета

С тържествена проверка-заря тази вечер във Враца ще бъде отбелязана 146-та годишнина от подвига на Христо Ботев и неговата чета. Сред гостите на митинга ще бъде президентът Румен Радев.

Денят на почит ще започне с панихида за Ботев и четниците му във възрожденския храм „Свето Възнесение“, която ще бъде отслужена от врачанския митрополит Григорий. В ранния следобед в Балкана, в местността Йолковица, където е лобното място на поета-революционер ще има поклонение от ученици и студенти. Кулминацията е вечерта край величествения паметник на Ботев в центъра на Враца, където по традиция стотици жители и гости на града участват в митинга заря в памет на загиналите за българската свобода.

Програма „Хоризонт“ на БНР ще предава пряко от Ботевия площад след новините в 21 часа.

Източник: БНР

Подобни публикации

Британският регулатор: Доказателства за съсиреци заради „АстраЗенека“ няма

Димитър

Иван Петков обяви състава за контролите с Полша

Димитър

51 хиляди украински граждани имат статут на временна закрила у нас

Димитър

Leave a Comment

Този уебсайт използва бисквитки, за да осигури по-добро потребителско преживяване. Използвайки нашите услуги, Вие се съгласявате с това. Приемам Прочети повече

Privacy & Cookies Policy